Tudományos hírek, érdekességek

 

Mit adunk át „szőrös” génjeinkben?

Négy kilogramm elhalt bőrpikkely, 30 000 kihullott hajszál és számtalan szőrszál – a legújabb kutatások szerint évente ennyit veszít el minden ember. Viszont öt centi hosszú körme nő! Génjeinkben ilyen különleges tudást adunk át generációról generációra. De azt tudjuk-e, hogy ez miért van így? Tulajdonképpen miben különbözik az ember haja és szőrzete az állatok bundájától?

 

Szemünk a medúza génjével rendelkezik!

Szemünkkel a környezetünkből érkező összes inger háromnegyedét fogjuk fel. De hogyan is alakult ki a szem? Erre keresik a választ a tudósok, akik meglepő összefüggést fedeztek fel a látás és a hallás fejlődése között.

A„vigyázni rá, mint a szemünk fényére” mondás egy kicsit sem túloz. Szemünk mélyen a koponya védett szemüregében helyezkedik el, és a szemhéjak „biztonsági fedezéke” is védelmet nyújt számára. Így szó szerint elválasztjuk a külső környezettől. És nem is csoda, hogy védjük a szemünket!

 

Macbeth király, akit William Shakespeare gyilkosaként, megszállott zsarnokként és trónbitorlóként ábrázolt drámájában, a valóságban egészen más volt. Legalábbis ezt támasztják alá az újra áttanulmányozott régi krónikák.

 

Az anya mindig bizonyos?

Az anya bizonyosságához mindeddig kétség sem férhetett. Az ókori rómaiak ezt a Mater semper certa közmondásban foglalták össze, ami magyarul annyit tesz: Az anya mindig bizonyos. Az orvostudomány azonban ezt kétségbe vonja.

Utolsó frissítés:

webmester

Tehetséges Diákok

Klubja

ISKOLAI TUDOMÁNYOS DIÁKKÖR

Menüpontok:

Bemutatkozó

Céljaink

Tagok listája

Mentorok

Munkáink

Események

Tudományos hírek, érdekességek

Fórum

Galéria

Kapcsolat